plakat rpk final 2019

Szanowni Państwo,
W związku z bezterminowym trwaniem ogólnopolskiego strajku pracowników oświaty informujemy o tym, że konkurs "Regionalne Podróże Kulinarne 2019" nie odbędzie się w dniu 12.04.2019r.
Nie rezygnujemy z przeprowadzenia ww. konkursu. Informacja o jego nowym terminie zostanie Państwu przekazana w najbliższym czasie.

Organizatorzy konkursu

Lista finalistów II etapu - kliknij i sprawdź

Lista rezerwowa do II etapu - kliknij i sprawdź

Zapraszamy do udziału w III Regionalnym Konkursie Gastronomicznym "Regionalne Podróże Kulinarne 2019", którego organizatorami są Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim oraz Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie.
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I,II, III i IV technikum kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, a jego celem jest rozwijanie kompetencji zawodowych uczniów w zakresie technik sztuki kulinarnej.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 29.03.2019r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokumenty do pobrania:
1. Regulamin
2. Załącznik 1
3. Załącznik 2

Więcej informacji udziela Pani Julita Kaczmarek - sekretarz konkursu (22 734 51 52).

Organizatorzy konkursu:
Zespół Szkół nr1 w Grodzisku Mazowieckim ul. Żwirki i Wigury 4,
Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie Al. Prymasa Tysiąclecia 38,

dr Włodzimierz Banasik

• logo_wsip.png
  • logo_wstijo.png

Wykładowcy III Regionalnego Konkursu Gastronomicznego

logo food info  logo gobarto

t lagowski rozalinTomasz Łagowski - Szef kuchni w Pałacu Rozalin, zdobywca nagrody "Kucharz odkrycie roku 2018" według przewodnika 100 Best Restaurant.
Finalista wielu konkursów kulinarnych w Polsce i za granicą, takich jak Bocuse d’or Poland 2015, reprezentant Polski w Paryżu na finale "Chef’s en or". Zwycięzca "Chef’s Fight", "Mistrzostw Polski w produkcie regionalnym" czy "Chef’s en or Poland". Felietonista w Łowcu Polskim, gdzie pokazuje dania z dziczyzny w nowej odsłonie, pod patronatem Polskiego Związku Łowieckiego.

Opis kuchni w Pałacu Rozalin:
Pałac Rozalin to warsztat idei i zbiór osobowości. Inspirowanych naturą, ponieważ natura oznacz życie. Kieruje nami ekspresja wyrażenia emocji na talerzu. Tworzenie dla Nas przepisów jest intelektualnym wyzwaniem, które potrzebuje doskonałych składników, techniki przygotowania i pamięci smakowej. To wszystko próbujemy skompresować w jednym daniu, krok po kroku tworząc to nowe doznania, w których przekazujemy nasze serce i pasję. Pasję która przeradza się w sztukę. Sztukę na talerzu która ma ogromne znaczenie, to swoista metafora tego czego nie widać na pierwszy rzut oka. Sztuka czasem staje się Naszą obsesją do działania. Do działania by być lepszym w dążeniu do doskonałości.

talerz rozalinPodróżujemy po całym świecie, próbując różnych smaków, i inspiracji smakowych, jednak nasza pamięć smakowa zawsze powraca do tego co najlepsze w Polsce czy naszym regionie i to są właśnie nasze smaki w Rozalinie - smak najlepszych produktów z Polskiej ziemi. Dziczyzna, leśne grzyby, polskie ryby, raki, chleb który stanowi dla nas fundament każdej wizyty. Dobieramy składniki w oparciu o jakość i sezonowość tworząc unikalne smaki i dania, które doceniają nasi goście.

ogrod rozalinZnajdujemy się w miejscu o najwyższej jakości, własnych ziół, kwiatów, warzyw, miejscu gdzie slow foodu ma realny wymiar. Ciężka praca, poszanowanie do natury i produkty to sekret naszych dań. Staramy się bazować na tym co sami wyprodukujemy. Na terenie Pałacu Nasz szef Kuchni prowadzi swój ogród z ze świeżymi ziołami, warzywami i kwiatami jadalnymi, hodowlę jesiotra Sterlet i Bester, oraz karpia Królewskiego.

1. "Informowanie konsumenta o żywności z punktu widzenia prawnego" - Foodie Sp. z o.o. Sp.k.
2. Agata Gajek - specjalista ds. jakości w zakresie audytu. "Audyt wewnętrzny jako narzędzie zapewnienia bezpieczeństwa żywności w przedsiębiorstwach sektora spożywczego".

3. Dr inż. Katarzyna Świąder ekspert ds. żywności, międzynarodowy wykładowca akademicki - "Fakty i mity o super żywności".

Archiwum poprzednich edycji konkursu:

1. I Regionalny Konkurs Gastronomiczny "Regionalne Podróże Kulinarne 2016"

2. II Regionalny Konkurs Gastronomiczny "Regionalne Podróże Kulinarne 2018"