W tej zakładce chciałabym przedstawić Wasze koleżanki i Waszych kolegów, którzy godzą swoje sportowe pasje z nauką i osiągają niemałe sukcesy.
Wszystkich, którzy mogą pochwalić się wysokimi wynikami w sporcie proszę o zgłaszanie się do p. Iwony Vedral.

sandra szczerbinskaSandra Szczerbinska, uczennica naszej szkoły od 7 lat trenuje koszykówkę pod czujnym okiem trenera Piotra Wacławka w OSiR Żyrardów. Sandra ma na swoim koncie wiele sportowych imprez. Wśród nich między innymi finały Mistrzostw Polski w Koszykówce w Ostrowie Wielkopolskim, Międzynarodowy Turniej Koszykowki o Puchar Dyrektora OSiR w Żyrardowie, Turniej Kadetek o Puchar Burmistrza Wołomina, Delfin Cup w Bydgoszczy. Sandra wielokrotnie stawała ze swoją drużyną na podium. Została również wyróżniona indywidualnie. Podczas Pierwszego Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Juniorek o Puchar Szkoły Marcina Gortata w Krakowie 24 września 2017r. została wybrana Najlepszą Zawodniczką. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Jakub Wangin Mistrz Polski Juniorów w Kolarstwie Szosowym, obecnie uczeń 1 klasy Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Jego przygoda ze sportem zaczęła się dosyć wcześnie. W drugiej klasie szkoły podstawowej uczęszczał na zajęcia JUDO. Trwało to trzy lata. Na początku szóstej klasy za namową swojego przyjaciela Kuby Jurasza postanowił spróbować swoich sił w kolarstwie. Aktualnie trenuje w klubie GKK OPTY Mazowsze Grodzisk Mazowiecki pod bacznym okiem trenera Norberta Ogórka. Cztery razy w tygodniu trenuje pod okiem trenera, a resztę dni pracuje nad formą samodzielnie. Poza tym bierze udział w zgrupowaniach krajowych i zagranicznych. Jakub stawia sobie kolejne cele. W przyszłości chciałby wystartować w Mistrzostwach Europy. Kuba chciałby również obronić mistrzowski tytułu z 2015 roku, ale jego największym marzeniem jest zdobycie mistrzostwa świata.

Cezary Juszczyk, uczeń 3 klasy Technikum od trzech lat, trenuje 3 razy w tygodniu w klubie GLKS Nadarzyn pod okiem Piotra Kurkusa, Piotra Wojtkowskiego i Szymona Piątkowskiego. Cezary Juszczyk brał udział w wielu zawodach i turniejach w formule MMA jak i w Graplingu czyli sportach chwytanych.Do największych osiągnięć Czarka można zaliczyć ; III miejsce w Mistrzostwach Polski w MMA oraz świetne wyniki w Graplingu m.in. I miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski, I miejsce w Mistrzostwach Polski Południowej, I miejsce w Mistrzostwach Polski Centralnej, IV miejsce w Mistrzostwach Mazowsza, III miejsce w Pucharze Polski , III miejsce w Submission Fighting. W dniach 23-24.02.2013 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Brazylijskim No Gi Jiu Jitsu w Luboniu. Startowało w nich 820 zawodników w kilkudziesięciu kategoriach. Cezary Juszczyk w kategorii senior (18-38 lat) do 97,5 kg, po czterech 6 minutowych walkach zdobył I miejsce.

Dawid Wasiak, uczeń II klasy liceum trenuje karate w Grodziskim Klubie TORA pod okiem wybitnego trenera, byłego Mistrza Polski w kumite drużynowym - Macieja Walo. Dawid trenuje 3 lata, 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Do uprawiania tej dyscypliny skłoniła go chęć samorozwoju i konstruktywnego spędzania czasu wolnego. Dawid może pochwalić się zielonym pasem (6 kyū) , jednak największym jego dotychczasowym osiągnięciem jest IV miejsce w Kata w kategorii 16-18 lat na Mistrzostwach Polski. Zawody te odbywały się w dniach 13-14 października w Warszawie. Należy zaznaczyć, że był to jego pierwszy występ na zawodach. Do podium brakło bardzo niewiele, można powiedzieć, że centymetry. Teraz Dawid szykuje formę na kwietniowe Mistrzostwa Polski.

Aleksander Gawryszewski, uczeń II klasy technikum trenuje w zespole "BREWO" działającym przy Centrum Kultury w Błoniu. Przygodę z tańcem zaczął 9 lat temu. Obecnie jego głównym trenerem i choreografem jest Piotr Galiński. Alek tańczy w formacji tańce latynoamerykańskie (samba, rumba, jive, cha-cha, paso doble). Jego największym osiągnięciem jest zdobycie Mistrzostwa Polski w Przemyślu w 2011 r. Poza tym dwukrotnie zdobywał Vice-Mistrzostwo w Elblągu i Chełmie oraz VII miejsce na przeglądzie w Wiedniu.

Wśród 24 osób tworzących formację taneczną „Flex” prowadzoną przez panią Magdalenę Wójcik w Grodziskim Centrum Kultury są uczennice naszej szkoły: Bednarek Marta (klasa III bl) tańczy 12 lat, Adamczyk Kinga (klasa III cl) tańczy 10 lat, Begier Patrycja (klasa II dl) tańczy 9 lat, Sprawka Aleksandra (klasa II dl) tańczy 7 lat, Kuć Paulina (klasa II dl) tańczy 5 lat. Poświęcają 3 godziny tygodniowo, aby rozwijać doskonalić swoje umiejętności i rozwijać pasję. Owocami tej pracy są między innymi I miejsce w Inowrocławiu w 2010 r. i II miejsce w Inowrocławiu w 2012 r. w Pucharze Polski w Tańcu Nowoczesnym. Biorą również udział w różnego rodzaju Przeglądach Ogólnopolskich m.in. w Opocznie, Zgierzu, Łodzi, Suchedniowie, Kole, Lipnie, Warszawie i zawsze są na podium. Poza tym corocznie występują podczas koncertu charytatywnego „Dar serca” w Pałacu Kultury.