W poniedziałek, 7 listopada 2011 r., w naszej szkole odbył się pokaz barmański w ramach akcji programu IFL JUNIOR TOUR Competition & Perfect Serve, skierowanego do uczniów średnich szkół gastronomicznych. Zadaniem projektu IFL JUNIOR TOUR jest nauka wolnego nalewania jako podstawy światowego barmaństwa. Prowadzący przekazali uczniom Technikum nr 1 informacje na temat standardów barmaństwa i Perfect Serve. Ich celem było także przygotowanie do ewentualnego startu i pracy w stylu Flair (np. w Mistrzostwach Polski Juniorów we Free Pouringu).

Program IFL Junior Tour to największy obecnie na polskim rynku projekt skierowany do uczniów średnich szkół gastronomicznych, organizowany przez liczących się nie tylko na rynku polskim, ale także międzynarodowym: World Flair Association i Independent Flair League.
World Flair Association to jedna z największych na świecie międzynarodowych organizacji barmańskich, obecna w ponad 80 krajach świata;
Independent Flair League to jedyne w Polsce międzynarodowe zawody dla barmanów o charakterze ligowym; jeden z największych konkursów barmanów na świecie.

Pokaz prowadzili:
- Grzegorz Zięba – producent Independent Flair League i Dyrektor na Europę Centralną World Flair Association
- Michał Kośnik, jeden z najbardziej doświadczonych polskich barmanów, reprezentujący Independent Flair League

Tematy, podejmowane w czasie prezentacji:
- prezentacja teoretyczna na temat nowoczesnych technik serwisu Flair – Free Pouring, Speed Flair, Working Flair, Exhibition Flair
- prelekcja i prezentacja praktyczna na temat najnowszych technik Flair – prezentacja wybranych elementów/ układów w praktyce
- prezentacja na temat Independent Flair League – jednego z największych na świecie wydarzeń barmańskich o statusie Mistrzostw Świata, przyznanym przez WFA oraz przez niezależne opinie środowiska branżowego
- FREE POURING - zajęcia praktyczne