Tradycyjnie już jak co roku, klasa IIIB i IIC wraz z nauczycielami p. Emilią Żurecką – nauczycielem języka angielskiego oraz p. Magdaleną Sztajner - nauczycielem języka francuskiego odwiedziliśmy Zespół Szkół Publicznych w Międzyborowie. Nauczyciele wraz z uczniami przeprowadzili zajęcia, które odbywają się w ramach współpracy Szkół – integracji młodzieży z uczniami klas pierwszych z wykorzystaniem nauki języków obcych w praktycznej wiedzy i zabawie.
Tego dnia w pięciu klasach pierwszych odbyły się zajęcia kulinarne - "Pieczenie Świątecznych Pierników”. Rozpoczęliśmy od wspólnego apelu, na którym uczniowie Technikum zaprezentowali się w strojach kucharskich, opowiedzieli maluchom o swoich gastronomicznych pasjach, po co przyjechali, co ich dzisiaj czeka. Zapowiedzieli wspólne zabawy integracyjne. Potem w grupach przystąpiliśmy do pracy – wyrabiania ciasta z przygotowanym skarmelizowanym cukrem i miodem oraz przyprawą piernikową. Kucharze wałkowali ciasto, młodsi zaś wyciskali z foremek różne kształty świątecznych pierników – a było ich bardzo wiele.

Kiedy pierniki piekły się pod okiem kucharzy, Magda i Kasia – uczennice Technikum – animatorki, prowadziły wspaniałe zabawy integracyjne z dziećmi. Najpierw była zabawa ruchowa w języku angielskim – gra w kolory z muzyką, następnie zabawa z chustą do animacji i piłeczkami. Dzieci otrzymały również różne kolorowe zabawki zrobione przez dziewczyny z balonów. Po przerwie, dzieci i kucharze przystąpili do zdobienia pierników.
Na zakończenie Pani Wicedyrektor Renata Brańska podziękowała uczniom Technikum i opiekunkom za lekcję. Uroczyście wręczyła Podziękowania nauczycielom, a naszym uczniom wręczyła czekoladowe mikołaje.
Dziękujemy Dyrekcji obu Szkół za umożliwienie zorganizowania takiego przedsięwzięcia, wszystkim życzymy takiej radosnej atmosfery podczas Świąt Bożego Narodzenia, jaka panowała na naszych zajęciach :)

Emilia Żurecka
Magdalena Sztajner