Dnia 18.06.2012r. klasy 1bl, 1at i 1cl wybrały się na zajęcia z cyklu Wszechnica Poranna: "Cyfrowa synteza fotorealistycznych obrazów w środowisku 3D", w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki. Pierwsza część zajęć (wykład) rozpoczęła się o godzinie 10:00 a prowadził je mgr inż. Daniel Jaroszewski, który wprowadził nas w tajniki generowania cyfrowych wizualizacji, które do złudzenia przypominają jakością zdjęcia fotograficzne. Warsztaty umożliwiły nam zapoznanie się z podstawami modelowania, przygotowania materiałów, konfigurowania oświetlenia i renderingu obrazów tworzonych w środowisku trójwymiarowym, prowadzone w oparciu o pakiet graficzny Ciemna 4D w formie ćwiczeń praktycznych. Pomiędzy pierwszą a drugą częścią zajęć uzupełniliśmy swoje zapasy energii smacznym obiadem w bufecie studenckim. Praktyczna część warsztatów rozpoczęła się o godzinie 12:30 i trwała do godziny 14:50, zajęcia prowadzili mgr inż. Daniel Jaroszewski oraz mgr Szymon Smaga. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i tworzyli pieska w fotorealistycznej grafice komputerowej. Nie było to łatwe zadanie, ale znalazły się osoby, które mu podołały. Po zajęciach wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Grodziska Mazowieckiego.

uczestniczka z klasy I bl