W dniu 25 marca gościliśmy trzecie klasy gimnazjum, które przybyły na Dzień Otwarty w naszej szkole. Grupa z kółka chemicznego, którego opiekunkami są p. B. Malinowska i p. M. Staniszewska przygotowała pokaz chemiczny pt. "Wybuchowa Chemia". Pokazy poprowadziły Ewelina Pawlicka i Katarzyna Balawender natomiast w "młodych chemików" wcielili się:
Stefan Chmiel
Ania Wójcik
Mateusz Ożarowski
Aleksandra Kaniewska
Maciej Parol
Michał Gawryszak
Sebastian Wieteska
Aleksandra Drobczyk
Aneta Mazur
Kamil Dziedzicki
Damian Szymański.

Przygotowaliśmy dla naszych gości dziesięć interesujących i widowiskowych doświadczeń:
„Sok pomarańczowy + woda = czarna polewka”
„Niezwykła piana”
„Bomba pianowa”
„Nadmuchiwanie balonu”
„Lokomotywa”
”Wulkan chemiczny”
„Pożeracz styropianu”
„Płonące kamienie”
„Supernowa”
„Samozapłon, czyli chemiczna zapałka”.

Najbardziej wybuchowym doświadczeniem okazał się "Samozapłon, czyli chemiczna zapałka" przygotowywany przez Maćka i Michała, który wywołał małą eksplozję na szczęście obeszło się bez strat w ludziach, ucierpiała jedynie ściana nad tablicą Śmiech.
Pomimo tego incydentu pokazy uważamy za udane i mamy nadzieję, że w przyszłym roku zagości w naszej szkole wielu miłośników chemii. Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której zobaczycie zdjęcia z tego wydarzenia.

W niezbyt ciepły poranek uczniowie Zespołu Szkół nr 1 niecierpliwie czekali na pociąg, który miał ich zawieść wprost pod drzwi chemicznej rozrywki.
Zorganizowany na skwerze przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie/ul. Wawelskiej Festyn naukowy, rozpoczął się o godz. 12:00. Po oficjalnym przywitaniu, wystąpieniach i składaniu kwiatów pod pomnikiem Marii Skłodowskiej-Curie – w końcu to setna rocznica otrzymania przez naszą rodaczkę Nagrody Nobla – nastąpiło otwarcie Ścieżki Edukacyjnej śladami wielkiej Polki.
Czwartkowe popołudnie można było spędzić przy wielu atrakcjach m.in. dowiedzieć się, w jaki sposób cytryna daje światło, lub jak zrobić „żółtego gluta” czyli super lepką ciecz. Nie zabrakło także ciekawych konkursów.
Po napełnieniu głów wiedzą była możliwość zobaczyć, jak wygląd praca z chemią na co dzień. Otwartymi drzwiami stało laboratorium Ciężkich Jonów Uniwersytetu Warszawskiego czy Instytut Chemii i Techniki Jądrowej.
Po wyczerpującym ciało i umysł dniu, wszyscy wrócili z nowo nabytą wiedzą.
W takim spotkaniu z chemią każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której zobaczycie zdjęcia z tego spotkania.


Martyna Ochmańska

W tym roku szkolnym nie można było narzekać na brak chemicznych atrakcji - to w końcu Międzynarodowy Rok Chemii. Po raz kolejny nasi uczniowie wraz z prof. Beatą Malinowską wybrali się na pokazy doświadczeń chemicznych na platformie Tramwaju Chemicznego znajdującego się na pl. Narutowicza w Warszawie. Prowadzącym doświadczenia był Chemik z Instytutu Chemii Fizycznej (IChF) z PAN. Można było zobaczyć „pastę słoniową” w rozmiarze XXL lub dotknąć "suchy lód".
Po krótkim pokazie grupa miała możliwość wysłuchania informacji na temat życia i dorobku Marii Skłodowskiej- Curie w mobilnej sali wykładowej- tramwaju jeżdżącym na trasie pl. Narutowicza- Grójecka- Al. Jerozolimskie- Al. Zieleniecka.
O godz. 12:00 nasza grupa znalazła się w Muzeum Farmacji na Starym Mieście. Poznaliśmy historię farmacji i miejsca pierwszych aptek w Warszawie. Pracowaliśmy z mapą i naszym zadaniem było umiejętne orientowanie się w ulicach Warszawy. Dużym refleksem wykazał się Stefan Chmiel, który bez problemu poradził sobie z odgadywaniem warszawskich ulic. W galerii prezentujemy kilka zdjęć z tego wydarzenia.



Aleksandra Kaniewska

15 czerwca 2011 w naszej szkole w związku z obchodami  Międzynarodowego Roku Chemii i Roku Marii Skłodowskiej-Curie odbył się Festyn Chemiczny zorganizowany przez p. prof. Beatę Malinowską  i uczniów z naszej szkoły. Nasi Młodzi Chemicy przygotowali wiele atrakcji. Między innymi pokazy ciekawych doświadczeń chemicznych, podczas których prezentowali m. in.: wulkan chemiczny, lokomotywę, niezwykłą pianę i supernową.  
Uczestnicy festynu mogli także brać czynny udział w łamigłówkach chemicznych, takich jak: rozpoznawanie środowiska chemicznego, obserwacji zachodzących reakcji chemicznych czy różnych grach chemicznych.
Festyn przyciągnął uwagę uczestników i zyskał pochlebne komentarze. Zapraszamy do obejrzenia do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.


Aleksandra Biegun

Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna

BIP

bip logo


deklaracja dostepnosci 2020

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

regionalne podroze kulinarne

Kto jest Online

Odwiedza nas 1212 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja 2021/2022

rekrutacja 2020 2021

Dziennik LIBRUS

librus

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Nasz kanał na Youtube

Dopalacze kradną życie

Zdrowie i higiena

E-papierosy-profilaktyka

e papierosy

PRO MASOVIA

medal promasovia

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Wiarygodna szkoła

II konkurs literatury rosyjskiej

konkurs literatury rosyjskiej

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

Dobry start w zawodzie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com