21 kwietnia 2017r. – podczas szkolnych uroczystości jubileuszowych, połączonych z podsumowaniem realizacji projektu „Gastronomia i hotelarstwo w wymiarze europejskim – nasza pasja i zawód”, realizowanego w ramach Programu Erasmus + SEKTOR KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE, AKCJA 1, MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA – w szczególny sposób wyróżniono Państwa Jolantę i Wiesława Forkasiewiczów. Otrzymali bowiem Medal Pamiątkowy "Pro Masovia", nadany im przez Marszałka Województwa Mazowieckiego za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego.
Honorowy Konsul RP w Nicei – Wiesław Forkasiewicz oraz Prezes Stowarzyszenia  Azur Club France-Pologne – Jolanta Forkasiewicz (absolwentka naszej szkoły) od 2009 r. współpracują z Zespołem Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim w zakresie realizacji projektów zagranicznych staży zawodowych dla uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich ZS nr 1 Technikum nr 1.

To z ich inicjatywy ZS nr 1 znalazł stałego partnera w projektach mobilności - UNION PATRONALE DES CAFETIERS RESTAURATEURS ET METIERS DE LA NUIT CÔTE D’AZUR (Stowarzyszenie Restauratorów z siedzibą w Nicei), a tym samym miejsca odbywania praktyki zawodowej (restauracje i hotele w Nicei) dla uczestników projektów.
Państwo Forkasiewiczowie patronują wszystkim realizowanym projektom, dbają o wysoką jakość miejsc stażu, prawidłowy przebieg praktyki, przygotowanie międzynarodowych certyfikatów, dokumentujących odbyty staż; uczestniczą w spotkaniach integracyjnych z uczestnikami projektów, francuskimi pracodawcami i tamtejszymi mediami. Upowszechniają również rezultaty wdrożonych projektów.
Motywują stażystów do podnoszenia umiejętności zawodowych i językowych, interesują się postępami młodzieży, promują dobre relacje Polski i Francji, propagują nauczanie języka francuskiego w polskich szkołach. Prowadzą działania, służące wzajemnemu poznaniu obu krajów. Są inicjatorami wielu wydarzeń kulturalnych w Nicei, takich jak wykład „Integracja Polski z Unią Europejską”, który wygłosił prof. Bernard Asso - wicemer Nicei czy wieczór polski „Soyez les Bienvenus" w nicejskim centrum kongresowym Acropolis, który był częścią kampanii wizerunkowo-produktowej Polski, realizowanej na rynku francuskim. Organizują w Nicei liczne wystawy i koncerty, zapraszając artystów z Polski.
Małżonka Konsula jest prezesem stowarzyszenia  Azur Club France–Pologne, do którego w efekcie wieloletniej współpracy przystąpiła nasza szkoła. Celem tej organizacji jest m.in. promocja Polski we Francji, integrowanie polskiego i francuskiego środowiska biznesu oraz wspieranie projektów edukacyjnych, w tym naszych projektów mobilności w ramach programu Erasmus+ (np. poprzez prowadzenie działań upowszechniających rezultaty projektów).

Partnerzy kształcenia zawodowego

 • logo_alebosco.png
 • logo_aryzta.png
 • logo_ckm.jpg
 • logo_cyprus.jpg
 • logo_panorama.png
 • logo_piknik.jpg
 • logo_radisson_blu.jpg
 • logo_sheraton.png
 • logo_szklarnia.png
 • logo_szpularnia.jpg
 • logo_the_park.png
 • logo_victor.png
 • logo_westin.jpg
 • logo_winogrono.png
Wiarygodna szkoła

Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna

BIP

bip logo


deklaracja dostepnosci 2020

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

regionalne podroze kulinarne

Kto jest Online

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja 2021/2022

rekrutacja 2020 2021

Dziennik LIBRUS

librus

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Nasz kanał na Youtube

Dopalacze kradną życie

Zdrowie i higiena

E-papierosy-profilaktyka

e papierosy

PRO MASOVIA

medal promasovia

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Wiarygodna szkoła

II konkurs literatury rosyjskiej

konkurs literatury rosyjskiej

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

Dobry start w zawodzie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com