panstwo forkasiewiczowie 2019Miło nam poinformować o tym, że Honorowy Konsul RP w Nicei - Wiesław Michel Forkasiewicz oraz jego małżonka Jolanta Forkasiewicz - Prezes Stowarzyszenia Azur Club France – Pologne w szóstej edycji konkursu "Wybitny Polak we Francji" otrzymali nagrodę w kategorii OSOBOWOŚĆ. Gala wręczenia nagród odbędzie się w salonach ambasady w Paryżu 3 grudnia 2019 r. Serdecznie gratulujemy!
Konkurs to inicjatywa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA. Ma na celu zaprezentowanie osób, które poprzez swoją działalność i zaangażowanie przyczyniają się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie.
Państwo Forkasiewiczowie skutecznie działają na rzecz zacieśnienia współpracy pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim i miastami Lazurowego Wybrzeża. Już od dziesięciu lat współpracują z Zespołem Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim i z pełnym zaangażowaniem włączają się w realizację projektów staży zawodowych dla uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich w ramach Programu Erasmus+.

Dodajmy, że tytuł "Wybitnego Polaka" jest przyznawany w 5 kategoriach: biznes, kultura, nauka, osobowość oraz "Młody Polak". Laureaci edycji francuskiej są automatycznie nominowani do edycji światowej konkursu. Pierwsza edycja konkursu "Wybitny Polak" miała miejsce w 2010 r. W 2011 r. konkurs rozszerzono o etapy zagraniczne. Obecnie odbywa się równolegle w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Belgii, Norwegii, Singapurze, Szkocji, Holandii, Niemczech i Francji. Po raz pierwszy tytuł "Wybitnego Polaka" nadano we Francji w 2014 r.

Odwiedza nas 1996 gości oraz 0 użytkowników.