Projekt ZS nr 1 jednym z pięciu najlepszych w kategorii edukacja zawodowa

Projekt Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim - "Profesjonalizm zawodowy i integracja kulturowa jako efekt ponadnarodowych staży", zrealizowany w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci Mobilność otrzymał nominację Narodowej Agencji do wzięcia udziału w finale konkursu „EDUinspiracje 2014”. To, że znaleźliśmy się w gronie pięciu najlepszych projektów w Polsce w kategorii edukacja zawodowa jest naszym wielkim sukcesem.

Konkurs EDUinspiracje - inicjatywa podejmowana każdego roku przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - służy upowszechnianiu rezultatów projektów edukacyjnych oraz promocji dobrych praktyk. W 2014 roku towarzyszyło mu hasło: „Jak podzieliliśmy się sukcesem z innymi”. Oceniano przede wszystkim działania związane z upowszechnianiem i wykorzystywaniem rezultatów projektów. Warto też dodać, że EDUinspiracje zostały objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Do tej pory odbyły się trzy edycje konkursu; wyłoniono 34 laureatów oraz przyznano 63 wyróżnienia. W EDUinspiracjach biorą udział najlepsze przedsięwzięcia, które zostały nominowane przez FRSE. W tej edycji zgłoszono 28 projektów w sześciu kategoriach: edukacja szkolna (Comenius), szkolnictwo wyższe (Erasmus), edukacja zawodowa (Leonardo da Vinci), edukacja dorosłych (Grundtvig), edukacja pozaformalna młodzieży („Młodzież w działaniu”) oraz Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.
Formuła konkursu przypomina filmowe Oskary. Ze wszystkich zrealizowanych w danym roku projektów eksperci wybierają w każdej kategorii po pięć, które uznali za najlepsze. To one dostają tzw. nominacje i dopiero podczas Gali Wręczenia Nagród Edukacyjnych Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji poznajemy zwycięzców ogólnopolskiej rywalizacji.
Tegoroczna uroczystość odbyła się 20 listopada w Centralnej Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Warszawie. Zwycięzcy otrzymali statuetki z rąk Wiceminister Edukacji - Ewy Dudek, Wiceprzewodniczącej Rady m.st. Warszawy-  Ewy Masny-Askanas, Dyrektora Generalnego FRSE - Mirosława Marczewskiego oraz Zastępcy Dyrektora Generalnego FRSE - Tomasza Bratka. Wiceminister Edukacji w swoim wystąpieniu podkreśliła bardzo wysoki poziom wszystkich ocenianych projektów.

Odwiedza nas 1968 gości oraz 0 użytkowników.