Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne Chłopców i Dziewcząt

W Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych Chłopców i Dziewcząt, które odbyły się 9 maja 2012 r. w klasyfikacji generalnej nasi reprezentanci zajęli I miejsce, a reprezentantki II miejsce. Poniżej prezentujemy indywidualne sukcesy zawodników.

II miejsce w pchnięciu kulą chłopców – Hyła Paweł

II miejsce 4x100m dziewcząt – Kakietek Monika, Szymańska Angelika, Szymanik Katarzyna Orzechowska Edyta

III miejsce 4x100m chłopców – Sekieta Kacper, Czarny Łukasz, Bojara Arkadiusz, Skiba Robert

3.Kamil Morawski

Rozgrywano indywidualne mecze oraz parami.  Drużyna musiała zdobyć 3 punkty, aby wygrać.  Nasi zawodnicy zmierzyli się z trzema drużynami reprezentującymi, ZSTiL Grodzisk Mazowiecki, ZS nr2 Milanówek oraz SLO Milanówek. Podczas wszystkich spotkań, stosunek wygranych do przegranych setów  to 9:1 u chłopców, i  9:2 u dziewcząt. Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy byli bezkonkurencyjni i zdobyli I MIEJSCE. Gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu międzypowiatowym.

Spektakularne zwycięstwo

Na zawody Międzypowiatowe w Piłce Ręcznej pojechałyśmy jednym autokarem z reprezentantkami  Samochodówki, która dzięki naszemu ubiegłorocznemu zwycięstwu mogła jako druga drużyna z powiatu uczestniczyć w tych zawodach. Jak się później okazało, lokalny patriotyzm pomógł w nietypowej sytuacji, która niestety miała miejsce.
Sześć drużyn w dwóch grupach grało systemem "Każdy z Każdym” 2x10min. Zwycięzcy swoich grup, grały ze sobą o I i II miejsce. Zespoły, które zajęły drugie miejsca w swojej grupie, grały ze sobą o III i IV miejsce.
Na miejsce rozgrywek dojechałyśmy tuż przed samym rozpoczęciem turnieju, więc właściwie, wysiadłyśmy z busa i wyszłyśmy na boisko. Na szczęście przeciwniczki (drużyna z Błonia) okazały się niezbyt wymagające, w sam raz na rozgrzewkę. Zresztą wynik mówi sam za siebie 11:4. Nasze reprezentantki mogły sobie pozwolić nawet na widowiskowe zagrania, takie jak: przerzut zbyt mocno wysuniętej bramkarki wykonany przez Dominikę Kozakowską lub rzut z padem wykonany przez Beatę Dudzińską.
Kolejny mecz przypadło nam zagrać z zespołem z Pruszkowa. W tym spotkaniu gra była już zupełnie inna, wymagała mądrego rozłożenia sił i pomysłu na grę. W pierwszej połowie długo utrzymywał się remis 1:1, potem przeciwniczki odskoczyły na 3:1, ale tuż przed przerwą dwie kolejne akcje Beata Dudzińska zakończyła celnymi rzutami z dystansu wyrównując wynik. W drugiej połowie były momenty głupio straconych piłek i punktów,  było również kilka błędów sędziego na naszą niekorzyść, ale to jeszcze bardziej mobilizowało nasze dziewczyny do walki. W ostatnich dwóch minutach  meczu nasze przeciwniczki właściwie nie istniały. Ostatecznie spotkanie zakończyło się naszą wygraną 10:7.
Na mecz finałowy z gospodyniami turnieju, przyszło sporo kibiców, którzy mocno dopingowali swoją drużynę. Naszą drużynę wspierały dziewczyny z „Samochodówki”, za co jesteśmy im bardzo wdzięczne. Od początku wiedziałyśmy, że nie będzie łatwo, ale jednocześnie wierzyłyśmy w swoje umiejętności, a chęć zwycięstwa dodawała nam siły.  Gra toczyła się punkt za punkt, choć zdarzało się, że przegrywałyśmy nawet 2 bramkami. Jednak największe wątpliwości budziła, nie skuteczność czy taktyka zespołu, ale sędziowanie tego meczu. W ostatnich minutach sędzia nie podyktował 2 rzutów karnych, przy faulu na rzucającej zawodniczce. Na 10 sekund przed końcem, przy remisie 6:6 sędzia podyktował rzut wolny bezpośredni dla naszej drużyny. Przeciwniczki ustawiły 6 osobowy mur, kibice wrzeszczeli, sędzia miał gwizdek w ustach i wykonał gest ręką wskazujący na zezwolenie wykonania rzutu. Beata Dudzińska rzuciła nad murem i trafiła tuż pod porzeczkę bramki. Wszystkie wybiegłyśmy na boisko, by świętować zwycięstwo, ale sędzia zaczął krzyczeć, że nie ma bramki, bo nie było gwizdka. Zaczęła się „dyskusja” , zarówno cała nasza drużyna jak i drużyna z „Kilińskiego” łącznie z nauczycielem, widziała jak było. Próbowaliśmy rozmawiać z sędzią, ale on zachowywał się tak mało profesjonalnie, że szkoda było naszej energii i nerwów. Nikt z nas nie mógł uwierzyć w to co się działo. W pewnym momencie przyszła myśl, że w ramach protestu przeciwko sędziowaniu dla konkretnej drużyny, zejdziemy z boiska, nie kończąc spotkania. Na szczęście, dziewczyny wierzyły, że zwycięstwo im się należy i trzeba pokazać, kto tu jest najlepszy. W dogrywce 2x3min. emocje sięgały zenitu.  Bramka rzucona przez Beatę Dudzińską była na miarę Mistrzostwa Powiatu. Wielkie gratulacje dla dziewczyn z „dziesiątki” za charakter i podziękowania za wsparcie dla dziewczyn z ZSTiL.

Mistrzostwo z ubiegłego roku obronione

9 lutego 2012r. w Milanówku odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Ręcznej, w których reprezentacja dziewcząt zdobyła I miejsce. Równo tydzień wcześniej w tej samej dyscyplinie nasi chłopcy zajęli III miejsce.

Na zawody dotarły tylko 3 drużyny. Prócz naszej, były zespoły z „Samochodówki” oraz „Wójtowskiej”, które jako pierwsze rozegrały ze sobą mecz. Mecze rozgrywane były w systemie „ Każdy z Każdym”, 2x10 min. Kiedy w końcu przyszła nasza kolej, zagraliśmy bardzo dobry mecz z „Wójtem”. Do pierwszej połowy wygrywałyśmy 7:0. W drugiej połowie, mając dużą przewagę dziewczyny zaczęły odpuszczać i zachowywać siły na kolejny mecz. Ostatecznie to spotkanie zakończyło się wynikiem 10:5. Bramki w tym meczu należały do B. Dudzińskiej, D. Kozakowskiej, M. Rogalskiej. Trzeba też zaznaczyć, że nasza bramkarka O. Kaniewska obroniła rzut karny. W meczu z „Samochodówką” mimo, iż wszystkie bramki należały do dwóch zawodniczek, ( 5 bramek Beaty Dudzińskej i 2 bramki Dominiki Kozakowskiej) to wynik 7:4 jest zasługą całej drużyny. Należą się wielkie gratulacje, tym bardziej, że reprezentacja dziewcząt obroniła tytuł mistrza powiatu. W związku z tym, że rok temu nasza drużyna wygrała również Zawody Międzypowiatowe, w tym roku dwie drużyny będą reprezentować nasz powiat. Już 22 lutego 2012 prócz naszej drużyny do Sochaczewa pojedzie również drużyna z ZSTiL z Grodziska. Koniecznie trzymajcie kciuki za nasze dziewczyny.

I miejsce w Futsalu Dziewcząt

W dniu 3 stycznia 2012r. w Gimnazjum nr 1 w Milanówku odbyły się Powiatowe Zawody Futsal Dziewcząt. W turnieju udział wzięły 4 szkoły. Nasza drużyna  w składzie D. Kozakowska,  B. Dudzińska, A. Szlaga, M.Rogalska, K.Kruk, K.Kraszewska, M.Kłosiewicz, D. Feręczkowska, U. Jaroszewska, M.Olesińska, nie tracąc ani jednej bramki zajęła I miejsce.

W pierwszym spotkaniu  z „Wójtem”  gra początkowo  toczyła się dość sennie. Jednak po pierwszej zdobytej bramce przez K. Kruk, poszło jak po maśle. Druga bramka należała do B. Dudzińskiej, zaś kolejna do M. Rogalskiej. Ostateczny wynik spotkania, 5:0 ustanowiła B. Dudzińska strzelając dwie kolejne bramki.

Po krótkim odpoczynku naszym reprezentantkom przyszło się zmierzyć z „Samochodówką”, która miała za sobą wygrany mecz ze „Społeczną”. Gra od samego początku była zacięta. Nasze zawodniczki długo nie mogły pokonać dobrze broniącej bramkarki z ZSTiL . Udało się to dopiero B. Dudzińskiej po indywidualnej akcji. Mecz zakończył się wynikiem 1:0.

W ostatnim meczu z SLO Milanówek, krótko kryjące zawodniczki ze „społecznej” nie pozwalały na swobodne rozgrywanie akcji, jednak popisowe dryblingi A. Szlagi mocno je zmęczyły i udało się  przedrzeć na ich połowę. W czasie zamieszania pod bramką przeciwniczek U. Jaroszewska wykorzystała sytuację i umieściła piłkę w siatce. Kolejna bramka podła chwilę później, strzeliła ją M. Rogalska po podaniu od B. Dudzińskiej, tym samym ustanawiając wynik 2:0
Ten sukces to wynik zaangażowania całego zespołu! GRATULUJEMY!

I miejsce w Powiatowych Zawodach Piłki Koszykowej Dziewcząt

W zawodach prócz naszej szkoły udział brały:  ZSTiL Grodzisk Maz., ZS  nr2 Milanówek i SLO nr 5 Milanówek. Mecze  rozgrywano systemem „każdy z każdym”, w związku z czym każda drużyna rozegrała po trzy spotkania, grając 2 razy po 8 minut.

Nasza drużyna w składzie M. Rogalska, I. Sosnowska, M. Jakubik, K. Bielecka, P. Kuć, W. Armatys, M.Kłosiewicz, K. Banaszek, K. Wierzbicka, D. Kozakowska, W. Śliwowska, K. Kraszewska, A. Góraj była nie do pokonania. Pierwszy mecz nasze reprezentantki zagrały z SLO nr 5 Milanówek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:0 dla nas, a wszystkie punkty  zdobyły 2 dziewczyny: Iza Sosnowska (6pkt.) i M. Jakubik (6pkt.) W drugiej połowie po jednym koszu dorzuciły Marta Rogalska, Karolina Bielecka i Paulina Kuć i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem  18:4.

W kolejnym spotkaniu  nasza drużyna bez problemu pokonała ZSTiL Grodzisk Maz. 24:4. Rezultatem rewelacyjnej gry całego zespołu  był wynik 18:0 w pierwszej połowie i kolejne 6pkt w drugiej. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Karolina Bielecka, która 7 razy celnie trafiała do kosza.

W ostatnim meczu z ZS nr2  Milanówek, podobnie jak w dwóch poprzednich, dziewczyny do połowy nie pozwoliły sobie rzucić ani jednego kosza (13:0). Nasze przeciwniczki były bezradne, starały się nas zatrzymać grając dość agresywnie. To jednak skutkowało tylko dyktowaniem rzutów osobistych przez sędziego. Najczęściej faulowaną zawodniczką w tym meczu była Magda Jakubik. Potrafiła jednak to wykorzystać zdobywając, aż 6 punktów z rzutów osobistych.  Drugą najskuteczniejszą w rzutach zawodniczką tego meczu była Iza Sosnowska. Iza szybko wracała pod kosz przeciwniczek i umieszczała w koszu, ciężko wywalczone przez swoje koleżanki piłki. Zdobyła w sumie 8 punktów.

Gry zespołowe charakteryzują się tym, że każdy zawodnik odgrywa ogromną rolę. Nawet jeśli nie zdobywa punktów bezpośrednio, jest tym, który przechwytuje, podaje, blokuje, wchodzi na zmianę, by koleżanki mogły odpocząć. Dziewczyny pokazały wielką klasę pod tym względem, bo wzajemnie sobie pomagały i nie rzucały za wszelką cenę, jeśli widziały, że koleżanka znajduje się na lepszej pozycji. Taka postawa cementuje zespół, skutkuje wzajemnym zaufaniem i szacunkiem.

Ogromne gratulacje za zwycięstwo i podziękowanie trud włożony w jego zdobycie.

II miejsce na szczeblu międzypowiatowym

Należy zacząć od tego, że w subiektywnym odczuciu nasza drużyna nie przegrała ze swoimi rywalkami, ale z sędzią. Przykre jest to, że już na szczeblu szkolnym dopuszcza się do takich rzeczy.
W turnieju wzięło udział sześć drużyn. Nasze reprezentantki, w składzie bramka - J.Bartkiewicz,atak - B. Dudzińska, A. Szlaga, M.Rogalska, K.Kruk, pomoc - K.Kraszewska, M.Kłosiewicz, obrona - D.Feręczkowska, M.Mirgos, M.Olesińska,  znalazły się w grupie B razem z liceum z Pruszkowa i ZSO z Błonia.
Nasza drużyna pierwszy mecz zagrała z Pruszkowem. Dwie pierwsze okazję do zdobycia bramek nie wykorzystała M. Rogalska. Najpierw dobra interwencja bramkarki, a potem strzał tuż nad poprzeczkę. Chwilę później nasze przeciwniczki strzeliły nam bramkę z rzutu wolnego. To nie zdemobilizowało naszych dziewczyn i w odpowiedzi B. Dudzińska w pięknym stylu strzeliła bramkę wyrównującą, a następnie, bramkę dającą nam zwycięstwo. Końcowy wynik spotkania to 2:1.
W meczu z Błoniem, dziewczyny od początku miały pełną kontrolę nad przebiegiem gry. Właściwie gra toczyła się na połowie przeciwnika. Pierwszą bramkę zdobyła B. Dudzińska bezpośrednio z rzutu rożnego. Została uznana, ponieważ piłkę dotknęła bramkarka. Kolejne dwie bramki strzeliła A. Szlaga. Najpierw, dobrze ustawiona, po dośrodkowaniu B. Dudzińskiej, wbiła piłkę udem. Drugą swoją bramkę zdobyła po indywidualnej szarży lewym skrzydłem i asyście K. Kruk. Na 4:0, wynik podniosła B. Dudzińska, która wraz z M. Rogalską przeprowadziły niemal książkową akcję, zakończoną skutecznym strzałem.
Po wyjściu z grupy zagraliśmy z ZSiTO z Pruszkowa. W tym meczu bramki strzeliły: M. Rogalska, po indywidualnej akcji, stając z bramkarką twarzą w twarz, oraz K. Kruk po podaniu od A. Szlagi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Wygrana mogła być wyższa, gdyby nie faul na K. Kruk, wychodzącej z piłką na czystą pozycję. Niestety sędzia niczym z reklamy znanego dezodorantu, nie odgwizdał przewinienia. Jednak to nic w porównaniu z jego decyzją uznania bramki w meczu finałowym o pierwsze miejsce, kiedy nasza bramkarka (J. Bartkiewicz) trzymająca piłkę została wepchnięta przez przeciwniczkę do bramki. Po tej sytuacji dziewczyny za wszelką cenę chciały wyrównać, ale zdenerwowane i zdekoncentrowane nie dały rady. Mimo walki całego zespołu, to spotkanie przegraliśmy 0:3 zajmując ostatecznie II miejsce.
Całemu zespołowi należą się ogromne podziękowania za serce i trud włożony w każdą minutę gry oraz gratulacje za tak wysokie miejsce na szczeblu międzypowiatowym!

Zabrakło szczęścia

12 października na Orliku przy basenie w Milanówku odbyły się Powiatowe Zawody Piłki Nożnej Chłopców. Nasza drużyna w składzie: A. Bojara, K. Czermak, Ł. Rzeszotarski, S. Wieteska, B. Wieteska, B.Chyży, M. Dmoch, H. Kalota, E. Nieremberg, D. Suchecki,  M. Osuński, Ł. Kaliszuk, Ł. Klasiuk, M. Nowak nie przegrała ani jednego meczu. Niestety to nie wystarczyło, by zająć I miejsce. Zabrakło trochę szczęścia, bo nie można powiedzieć o braku umiejętności czy zaangażowania naszej drużyny. W meczu z „Piastem” wygraliśmy 6:0, a z „Wójtowską” – 5:4. W spotkaniu z „Samochodówką” zakończonym remisem 6:6, nasi przeciwnicy w ostatnich sekundach strzelili  wyrównującą bramkę, która zadecydowała o zajęciu drugiego  miejsca przez naszą szkołę. Wszystkim zawodnikom dziękujemy za  godne reprezentowanie barw Zespołu Szkół nr 1. Na szczególne wyróżnienie zasługują najlepsi strzelcy Łukasz Rzeszotarski – 7 bramek i Damian Suchecki – 4bramki.

Nasze dziewczyny na najwyższym podium

6 października 2011 na orliku przy stawach Walczewskiego odbyły się zawody piłki nożnej dziewcząt. Nasza drużyna  w składzie: B. Dudzińska, M. Rogalska, D. Kozakowska, K. Kraszewska, M. Olesińska, M. Kłosiewicz, S. Siermińska, K. Kruk,   D. Feręczkowska, M. Mirgos, J. Bartkiewicz, A. Szlaga zdobyła pierwsze miejsce. Nasze dziewczyny zremisowały 0:0 w meczu z " Wójtowską" i wygrały 1:0 w spotkaniach ze "Społeczną" i "Samochodówką". W pierwszym wygranym meczu, bramkę zdobyła Karolina Kruk. Natomiast w spotkaniu z ZS2 Grodzisk Mazowiecki piłkę w siatce umieściła Marta Rogalska. Teraz  z niecierpliwością czekamy na informacje o terminie zawodów międzypowiatowych.