W poniedziałek, 3 grudnia 2012 r., gościliśmy w naszej szkole Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo–Handlowej w Polsce – Panią Monikę Constant.
Organizacja skupia ponad 350 firm z kapitałem francuskim oraz polskim i jest jedną z najaktywniejszych izb bilateralnych w Polsce. Współtworzy korzystne warunki dla rozwoju działalności inwestycyjnej i gospodarczej, a także odgrywa aktywną rolę w kontaktach z organami administracji państwowej i pozostałymi organizacjami pracodawców.

CCIFP to również platforma współpracy i wymiany doświadczeń biznesowych pomiędzy przedsiębiorcami oraz promotor najlepszych praktyk. Jest stowarzyszeniem pracodawców, które od 1994 r. wspiera firmy w ich rozwoju w Polsce. Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa powstała z inicjatywy przedsiębiorców francuskich jako struktura samodzielna i samofinansująca się, działająca według prawa lokalnego. Jej główne zadania to: obrona interesów przedsiębiorców i współpraca publiczno–prywatna (Francja to trzeci inwestor zagraniczny w Polsce i twórca ponad 200 000 miejsc pracy), rozwój kontaktów biznesowych (organizowanie spotkań biznesowych, które sprzyjają nawiązywaniu nowych kontaktów), promowanie dobrych praktyk i budowanie dobrego wizerunku inwestorów francuskich (nagradzanie nowatorskich rozwiązań i trendów, pomagających w rozwoju biznesu), pomoc w rozwoju na nowych rynkach (wspieranie polsko-francuskiej wymiany handlowej poprzez dostarczanie rzetelnych informacji rynkowych oraz wyszukiwanie wiarygodnych partnerów w Polsce i we Francji), rozwój kompetencji zawodowych.
Warto podkreślić fakt, że Francuska Izba Przemysłowo–Handlowa w Polsce popiera  inicjatywę ZS nr 1 w Grodzisku Mazowieckim, dotyczącą podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w naszej placówce dzięki organizowaniu zagranicznych staży zawodowych dla uczniów z klas gastronomicznych i hotelarskich w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci, gdyż odpowiada ona na potrzeby pracodawców. W ten sposób młodzież zdobywa praktyczne przygotowanie do wykonywania zawodu oraz dodatkowe kompetencje językowe, co zwiększa szansę na znalezienie ciekawej pracy w Polsce, jak również poza jej granicami. Uzyskanie od CCIFP pozytywnej opinii na temat programu stażu i wystosowanie pism rekomendujących, potwierdzających współpracę ze szkołą  w dużym stopniu przyczyniło się do wysokiej oceny kolejnego, przygotowanego przez ZS nr 1 projektu.
Rozmowy prowadzone z Panią Dyrektor Moniką Constant posłużą rozwijaniu współpracy między Zespołem Szkół nr 1 a Francuską Izbą Przemysłowo–Handlową w Polsce. Jesteśmy bowiem  zainteresowani podejmowaniem wszelkich działań, które wpływają na podnoszenie jakości kształcenia zawodowego w naszej szkole.

 

 

Anna Wrona

wicedyrektor ZS nr 1
w Grodzisku Mazowieckim

 

Informacje nt. CCIFP, logo organizacji oraz zamieszczone zdjęcie pozyskano drogą internetową (http://ccifp.pl) i wykorzystano za zgodą Dyrektora Generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo–Handlowej w Polsce – Pani Moniki Constant.

Kształcenie i Szkolenia Zawodowe Akcja 1 Mobilność Edukacyjna

BIP

bip logo


deklaracja dostepnosci 2020

Smacznie, zdrowo i sportowo

Regionalne Podróże Kulinarne 2020

regionalne podroze kulinarne

Kto jest Online

Odwiedza nas 5015 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja 2021/2022

rekrutacja 2020 2021

Dziennik LIBRUS

librus

Srebrna Szkoła

srebrna tarcza technikum 2018

Nasz kanał na Youtube

Dopalacze kradną życie

Zdrowie i higiena

E-papierosy-profilaktyka

e papierosy

PRO MASOVIA

medal promasovia

Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

Wiarygodna szkoła

II konkurs literatury rosyjskiej

konkurs literatury rosyjskiej

II POWIATOWY KONKURS WIEDZY HISTORYCZNEJ

Dobry start w zawodzie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

czytelnictwo

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com