14 kwietnia 2018 r. w Grodziskim Centrum Kultury odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów stażowych uczestnikom projektu "Gastronomia i hotelarstwo nie są nam obce", realizowanego przez Zespół Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim w ramach Programu Erasmus + SEKTOR KSZTAŁCENIE I SZKOLENIA ZAWODOWE, AKCJA 1, MOBILNOŚĆ EDUKACYJNA.
Zbiegło się ono z wizytą delegacji z Francji, w tym Honorowego Konsula RP w Nicei – Wiesława Forkasiewicza oraz Prezesa Stowarzyszenia Azur Club France – Pologne, którego członkiem jest Zespół Szkół nr 1 – Jolanty Forkasiewicz.
Stażyści przygotowali poczęstunek dla przybyłych gości – przedstawicieli władz miasta, lokalnej społeczności, swoich rodziców, korzystając z receptur przywiezionych z Francji (kuchnia/obsługa konsumenta).

W lutym 2018 r. 32 uczestników projektu z klas gastronomicznych i hotelarskich odbyło staż zawodowy w restauracjach i hotelach na terenie Nicei. Warto podkreślić fakt, że Zespół Szkół nr 1 z sukcesem realizuje projekty mobilności od 2009 r. Do tej pory wzięło w nich udział 256  uczniów. Organizacja goszcząca – stały partner – to UNION PATRONALE DES CAFETIERS RESTAURATEURS ET METIERS DE LA NUIT CÔTE D’AZUR (Stowarzyszenie Restauratorów z siedzibą w Nicei). W przedsięwzięcie zaangażowany jest także Honorowy Konsul RP w Nicei – Wiesław Forkasiewicz oraz Prezes Stowarzyszenia AZUR CLUB FRANCE–POLOGNE – Jolanta Forkasiewicz.
To dzięki wciąż rozwijającej się polsko – francuskiej współpracy uczniowie podnoszą swoje kwalifikacje, uzyskują międzynarodowe certyfikaty i stają się konkurencyjni na krajowym i europejskim rynku pracy. Nicejski staż daje im możliwość uczenia się zawodu, języka, poznawania innej kultury, nawiązywania znajomości, usamodzielnienia się i motywuje do dalszego aktywnego kreowania swojego życia.

„Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+”
„Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za umieszczoną zawartość merytoryczną”

Partnerzy kształcenia zawodowego

• logo_alebosco.png